Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Poradna - diskuze. Pište prosím pouze slušné příspěvky k tématu. Přidat příspěvek >>

 


Diskuse (196 komentářů)

Franta Vrána, (04. 09. 2009 08:20) Reagovat
eva : no ono to nemusí být vždycky od krční páteře. Já měl s bolením a motáním hlavy problémy delší dobu a nakonec po hromadě vyšetření byla hlavní příčina byla ve špatném zraku. Dostal jsem brýle (teď čočky) a problémy jsou podstatně menší. Jinak asi hlavně cvičit a uvolňovat ztuhlé svaly :)
Veronika, (15. 09. 2009 05:44) Reagovat
Dobrý den, již dva a půl roku mám problémy s krční páteří a dodnes to není úplně v pořádku. Vše začalo záklonem u kadeřníka, kde se mi udělalo mdlo a od té doby mě šíleně bolelo za krkem, pocity na omdlení pokračovaly několikrát denně a vše se stupňovalo, takže jsem po několika dnech nemohla bolestí ani sedět, ani ležet. Nejprve jsem šla k ortopedovi, který mi s krem nejdříve zahýbal (což vše ještě v danou chvíli zhoršilo) a až pak mě poslal na rentgen. Tenkrát mi řekl, že mám něco s krčním obratlem a poslal mě na rehabilitační kliniku, kde si zprávu přečetli, ale léčili (léčili v uvozovkách) mě s něčím úplně jiným, a to s povoleným svalstvem. Nejprve elektroléčba, laser, vířivka... nic nezabíralo. Dostala jsem prášky (Myolastan) a chodila jsem ob den na injekce, což způsobilo obrat k lepšímu pouze na dopolední hodiny, ale odpoledne to bylo horší a večer opět nesnesitelné. Špatně se mi usínalo, protože jsem měla ty pocity na omdlení (i v leže), ale Myolastan mi naštěstí pomohl usnout (je prý návykový, čemuž věřím, protože jsem po něm měla vždy pěkné pocity :) ). Nakonec mě dali na masáže měkkých tkání, a to mi docela pomohlo, alespoň tak, že jsem 3 měsíce fungovala celkem normálně. Ale v září se to vrátilo, i když už ne v tak velkém rozsahu. Opět jsem chodila na rehabilitace, ale masáže mi už znova napsat nechtěli, tak jsem chodila do vířivky, což bylo sice fajn, ale účelově na nic. Potom jsem byla na pár hodinách cvičení, kde mi ukázali cviky na krční páteř, ale já skoro všechny zapomněla (přiznávám, necvičila jsem pravidelně, později už vůbec). Dodnes nemohu dělat to, na co jsem byla zvyklá dříve, jsem omezená ve sportu a nemohu mít normální práci, kde bych seděla u PC a pracovala 8 hodin denně (jakmile dlouho sedím a skláním hlavu do papírů, opět mě to bolí a dělá se mi zle). Začínám se pomalu smiřovat, že ve svých 26ti letech už to asi lepší nebude, ale chci mít dítě a stačí, abych držela v náručí chvíli dítě mého bratra a bolí mě krční páteř. Dodnes vlastně pořádně nevím, co mi bylo (je). Myslíte si, že by pravidelné cvičení všemu pomohlo? Prosím vás, jestli znáte nějaký podobný případ, poraďte mi, co s tím, budu vám opravdu vděčná! Díky moc, Veronika
Dana, (15. 09. 2009 17:22) Reagovat
Problémy s páteří (a to nejen s krční) jsou složité a většinou skutečně celoživotní. Celá páteř spolu souvisí a proto je lépe ji procvičovat celou. Hlavně svaly podél ní, ramenní svaly i svaly zádové, aby se posílily, prsní svaly naopak protahovat. Cvičení je třeba provádět pravidelně nejméně 2x týdně. Léky typu myolastan se předepisují na uvolnění kosterního svalstva, které se neopatrným pohybem jakoby zasekne. Léky od bolesti užívat s rozumem, protože organismus si na ně po čase zvykne a pak na ně nereaguje. Pomáhá teplo, proto je skutečně zapotřebí páteř chránit před průvanem a nachlazením. Při akutním problému, kdy se krční páteř zablokuje pomáhá manipulace (kroucení hlavy), výhradně odborníkem! Dobré jsou masáže a aplikace prokrvujících gelů či krémů. U žen se může bolest krční páteře a ramen objevovat v souvislosti s hormonální změnou (např. kolem menstruace). Neusnout na vavřínech, ale stále rozhýbávat, chránit a nedělat prudké a trhavé pohyby. Na spaní je třeba si pořídit alespoň vhodný polštář, který se podkládá pouze pod hlavu.
Jitka, (16. 09. 2009 19:14) Reagovat
Dobrý den, již přibližně půl roku mám nepravidělně bolesti hlavy. Většinou ke konci dne a bolest se projevuje tak, že mě hlava bolí ("tepe") třeba jen v jednom místě a to nejvíce když se zvedám např. z leže. Poslední dobou mě taky hodně praská a křupe krční páteř. Snažím se vždy protáhnout a hlavu rozcvičit, ale bolest hlavy většinou vymizí až ráno po spánku. Může ta bolest hlavy souviset jen s krční páteří? Také bych asi měla zmínit, že jsem jednou už zablokovaný krk měla a nosila jsem tzv. límec. Děkuju za odpověď
Dana, (21. 09. 2009 15:56) Reagovat
Bolest hlavy může mít mnoho příčin, problém s páteří je jen jednou z nich. Pokud Vás bolí až na sklonku dne může to být i z únavy, tlaku, z příliš mnoha vjemů. Každopádně pokud jste už jednou měla problém s krční páteří, může se to vracet. Nejlépe bude, když se poradíte s lékařem.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Krční-páteř.cz
Kontakty